Nábytok, ktorý rastie s vašim dieťaťom

Autor: Jozef Kosztínyi | 18.2.2013 o 10:58 | (upravené 7.6.2014 o 21:58) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  69x

Výrobcovia nábytku prichádzajú v tomto roku s radom noviniek. Nábytok je určený pre deti od cca 4 rokov až po dospelosť. Je potrebné už od útleho veku dieťaťa dbať na zdravý životný štýl svojich detí ktorý je spojený predovšetkým s vhodnou pohybovou aktivitou, zdravým spánkom a ergonimickým sedením pri písaní, čítaní a ostatných aktivitách pri písacom stole. Ak sa na to nedbá, tak už v ranom veku dieťaťa dochádza k deformácii chrbtice a následne k nemalým zdravotným problémom napríklad ku pokriveniam chrbtice z nesprávneho sedu.

Aj vy by ste chceli aby ste už pre svoju ratolesť nemuseli viac krát za obdobie ako dieťa rastie meniť nábytok? Nemusíte. Poznáme nábytok, ktorý bude rásť s Vaším dieťatkom a prispôsobí sa mu.

Výrobcovia nábytku prichádzajú v tomto roku s radom noviniek. Nábytok je určený pre deti od cca 4 rokov až po dospelosť. Je potrebné už od útleho veku dieťaťa dbať na zdravý životný štýl svojich detí ktorý je spojený predovšetkým s vhodnou pohybovou aktivitou, zdravým spánkom a ergonimickým sedením pri písaní, čítaní a ostatných aktivitách pri písacom stole. Ak sa na to nedbá, tak už v ranom veku dieťaťa dochádza k deformácii chrbtice a následne k nemalým zdravotným problémom napríklad ku pokriveniam chrbtice z nesprávneho sedu.

Špeciálny nábytok v podobe ,,rastúcich“ stoličiek a stolov, ktoré sú určené predškolákom a školákom sú na výber v širokej ponuke. Vyznačujú sa veľmi nízkou nastaviteľnou výškou sedadla a špeciálnym flexibilným zavesením opierky chrbta pre jednoduché skrátenie hĺbky sedenia.

Všetky ponúkané stoličky si môžete dať očalúniť v nových atraktívnych poťahoch. Rodičia určite ocenia, že tieto nové poťahy sú ľahko udržiavateľné a sú vybavené vynikajúcou ochranou pred škvrnami pomocou najnovšej nanotechnológie. Jedná sa o ochranu jednotlivých vlákien, nielen iba o povrchovú ochranu. Poznáte to bežné problematické škvrny ako sú od kečupu, čokolády alebo aj guľôčkového pera môžeme odstrániť savou handričkou s použitím len malého množstva vody.

Každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie. Pri rozhodovaní o stoličke na ktorej bude Vaša ratolesť sedieť, je nutné myslieť na mnoho aspektov. Asi najdôležitejšie pre to aby ste sa rozhodli správne je aby bolo na stoličke ergonomicky zdravé sedenie a dlhá životnosť stoličky. Tiež nezabúdajte na dizajn stoličky, pretože stolička sa musí dieťaťu páčiť aj vzhľadovo a mala by prinášať aj radosť zo sedenia.

Ku stoličke patrí neodmysliteľne aj stôl. Malé deti milulú farby, väčším študentom však viac vyhovujú nekrikľavé odtiene. Takže ako sa rozhodnúť? Vybrať pre dieťa farebný či skôr konzervatívnejší stôl? Odpoveď je jednoduchá. Vyberte stôl, ktorý má farebné krídla a neskôr namontujete decentnejšie bočné dosky napr.v dizajne javora.

Na výber sú stoly v módnych farbách. Všetky stoly majú nové technické prevedenie podnožia, ktoré je stabilnejšie. Súčasťou základnej výbavy tohto stola je praktická a príjemná podpora zápästia s pravítkom, veľký výsuvný organizér pre školské pomôcky a držiaky školské tašky po oboch stranách. Stabilné bočné dosky ponúkajú fixný odkladací priestor aj v prípade, že si dieťa nastaví sklon stredovej písacej plochy. Ak potrebujete, máte možnosť doplniť stôl o radu nadstavcov a celý priestor prestavať. A aby sme neopomenuli súčasťou stola je veľmi praktický doplnok, ktorý školáci ocenia , je to pojazdný kontajner. Keďže tieto kontajnery znesú nosnosť do 90 kg, sú zároveň vhodné ako príležitostné sedenie pre rodičov pri kontrole úloh.

Ako vieme deti si vyberajú všetko podľa toho čo sa im páči. Doprajme im to, no nezabúdajme na to, že úlohou rodičov je chrániť ich zdravie. Ak použijete ,,rastúci“ nábytok, máte zabité dve muchy jednou ranou.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

DOMOV

Schválili nezmysel? Nie, psy a mačky nebudú operovať zaživa

Novela zákona o liekoch nie je dramatická.

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Bugár

Maďarskú menšinu reprezentujú od roku 1989 tie isté tváre.


Už ste čítali?