Vymaľujte si byt pred kúpou nového nábytku.

Autor: Jozef Kosztínyi | 6.9.2011 o 14:41 | (upravené 7.6.2014 o 22:08) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  63x

Už by bolo načase vymaľovať byt. To je veta, ktorú vysloví nejeden z nás po určitom čase. Všetko to akosi znova začne odznova. Nie vždy to padne práve včas. Maľovanie nie je príliš radostná činnosť, ktorú by sme vykonávali s veľkou chuťou a nadšením. Predstava, že budeme musieť určité  sťahovať nábytok že bude v našej domácnosti špina a prach nie sú príliš lákavé skutočnosti. Všetko záleží len od nás samotných a nášho sebazaprenia.

Či si z toho spravíme veľký problém, alebo zvládneme všetko hravo a budeme sa tak tešiť z novo vymaľovaného bytu, ktorý okúzli nejednu návštevu. Ako prvý krok musíme zvážiť, či sa do maľovania pustíme samy, alebo sa rozhodneme pre cudziu pomoc. Nie každý z nás má toľko času, aby sa pustil do samotného maľovania bez pomoci iných. Mnohí využívajú služby špecializovaných firiem, ktoré dokážu náš domov premeniť na nepoznanie. Mnohí z nás však príliš nedôverujú ani špecializovaným firmám, ktoré maľovanie uskutočňujú pomerne často. Táto nedôvera v nás tkvie už veľmi dávno, pretože mnoho ľudí verí starým porekadlám o tom, že mnohé firmy robotu odfláknu a pritom si zaúčtujú vysokú sumu. Postupom času sa však znižuje počet ľudí, ktorí takýmto firmám neveria, no napriek tomu stále nájdeme pár jedincov, ktorý by za takúto službu nechceli zaplatiť ani cent. Ak sa rozhodneme pre ľudí z ulice, ktorí nemajú potrebné referencie, ale odporučili nám ich známy, nemusí byť táto práca o niečo lepšia. Môžu byť síce lacnejší, no kvalita, použitý materiál a rôzne služby týkajúce sa maľby môžu byť na veľmi mizernej úrovni. Problémom môže byť aj reklamácia maľby. Naše slovo môže byť slovo proti jeho a navyše takéhoto človeka už vôbec nemusíme presvedčiť k akejkoľvek komunikácii s nami. Ak využijeme firmu, ktorá nám v rámci iných služieb aj vymaľuje, taktiež nemusí byť výsledok veľmi efektný v porovnaní so špecializovanou firmou. Obvykle príde jeden maliar, maľovanie mu bude trvať podstatne dlhšie a s pomocou sťahovania nábytku s ním môžeme len ťažko počítať. Môže sa nám tiež stať, že na poslednú chvíľu sa ospravedlní, alebo jednoducho nepríde. To, aby bol výsledok uspokojivý a cítili sme sa spokojne je nevyhnutné, aby sme si zvolili špecializovanú firmu, ktorá odvedie svoju prácu nanajvýš profesionálne.    Vyberať by sme mali podľa odporúčania, poprípade by sme sa mali dobre informovať o jednotlivých maliaroch. Lepšie je, ak si nájdeme väčšiu firmu kde sú presní aj robotníci v dodržaní termínu. Pri takýchto špecializovaných firmách nemusíme skoro nič pripravovať. Je bežné, že títo robotníci pomôžu, alebo aj samy si popresúvajú nábytok od stien, ak však nie je pevne prichytený o stenu, poprípade zošraubovaný navzájom. Táto práca by im totiž mohla zabrať väčšinu dňa. Je to o niečo zložitejšie, ako keď sa jedná o jednoduchý nábytok. Dokonca aj plachty na prikrytie má väčšina firiem svoje vlastné.

Okrem toho tieto firmy používajú optimálny spôsob nanesenia farby, čo znamená, že sa nemusíme báť o podlahy a iný nábytok, ani o to, že budeme musieť dlho po maľovaní čistiť a upratovať špinu. Hrubé poriadenie po sebe vykonajú samotní maliari, niektoré firmy dokonca ponúkajú aj finálne poriadenie do stanoveného termínu. Zákazníci totiž čoraz častejšie požadujú celkové služby, ktoré mnoho krát zahŕňajú aj umývanie okien. Čo sa týka obľúbených farieb, biela naše domovy tak rýchlo neopustí. Stále sa teší veľkému počtu svojich priaznivcov. Stále sme akýsi konzervatívny, aj keď výnimky sú azda všade. Biela teda výrazne prevláda, no okrem nej sú obľúbené aj odtiene svetlej béžovej.   Tieto dve farby sa však postupne dostanú do úzadia, pretože na trhu rastie konkurencia najmä svetlých odtieňov farieb. Na vymaľovanie spálni ľudia čoraz častejšie siahajú po svetlých odtieňoch modrej farby, zelenej, čo odzrkadľuje potrebu ľudí siahať po relaxačných farbách, ktoré priaznivo pôsobia na našu psychiku a zaručia dokonalý relax. V interiéroch taktiež siahame po odtieňoch marhuľovej, lososovej a pomarančovej. Tieto odtiene sú veľmi priaznivé pre naše oči, navyše patria medzi horúce tohtoročné trendy vo svete bývania. Ľudia často volia aj kontrast kedy máme jednu až dve steny vo výrazných sýtych farbách, ostatné sú v rovnakom tóne, len sú o niečo svetlejšie. Druhou alternatívou je priamy kontrast dvoch vybraných farieb, ktoré bývajú v rovnakých sýtych odtieňoch. Obľúbená je kombinácia žltej s modrou. Niekedy sa stane, že aj špecializovaná firma nám neposkytne to, čo by sme chceli. Ak sa s ňou nedá nijakým spôsobom dohodnúť máme aj iné možnosti. Môžeme sa obrátiť na súdneho znalca, ktorý nám pomôže vyriešiť našu situáciu. Nevýhodou však je, že naň budeme musieť čakať aj niekoľko dní a často ešte vo chvíli, keď je nábytok vysťahovaný a byt funguje len akosi naoko. Existuje však aj riešenie, ktoré je oveľa rýchlejšie a navyše bezplatné. Môžeme požiadať o návštevu odborníka, ktorý posúdi náš stav a navrhne nejaké riešenie. Rovnako ako pri iných nábytkových zostavách, či bytovom textile, aj vo svete maľovania je najkrajšia jednoduchosť a praktickosť v precíznom spracovaní. Preč sú časy, kedy ľudia žiadali na steny rôzne výrazné vzory. Dnes je to skôr na ústupe. Taktiež hladké steny sa už postupne vytrácajú z požiadaviek zákazníkov. Ľudia chcú najrôznejšie štrukturálne povrchy, medzi ktoré patria aj tzv. benátske šťuky, ktoré napodobňujú staré maľby.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

DOMOV

Schválili nezmysel? Nie, psy a mačky nebudú operovať zaživa

Novela zákona o liekoch nie je dramatická.

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Bugár

Maďarskú menšinu reprezentujú od roku 1989 tie isté tváre.


Už ste čítali?